Jun je i zvanično mesec kada pomeramo granice! „LINK Internship for International School” – program prakse za naše učenike – počeo je 1. juna i veoma smo srećni zbog njih! Ovu jedinstvenu priliku naši srednjoškolci koriste da naprave prve korake ka uspešnoj budućnosti i steknu praktično iskustvo u nekim od najperspektivnijih zanimanja današnjice: u marketingu, HR-u, prodaji, konsaltingu i drugim profesijama.

Nekoliko učenika iz Y11, Y12 i Y13 tokom juna učestvuje u LINK-ovom programu prakse, koji je za njih organizovao osnivač International Schoola, međunarodna kompanija LINKgroup, koja se više od dve decenije uspešno bavi profesionalnom edukacijom i sertifikacijom u oblasti informacionih tehnologija i savremenog poslovanja širom sveta.

Naši učenici na praksi u internacionalnoj kompaniji LINKgroup

Šta učenicima donosi praksa u LINKgroupu?

Program prakse u LINKgroupu je osmišljen tako da praktikanti mesec dana rade na konkretnim zadacima u sektoru za koji su se opredelili.

Ova praksa im najpre daje uvid u to kako funkcioniše jedna velika međunarodna kompanija, kako izgleda poslovna korespondencija, kao i od kojih sve procesa zavisi krajnji rezultat i uspešnost obavljenog posla. Jedna od najvećih prednosti koju učenici dobijaju tokom ove prakse, pored boljeg razumevanja rada sektora koji ih interesuje, jeste ta što posle nje bolje shvataju poslovno okruženje i odgovornost pojedinca za kolektivni uspeh, što je veoma značajna poslovna lekcija koju će moći lako da primene u budućnosti.

Učenici prezadovoljni novim iskustvom! Podelili su utiske sa nama

Kako bi dobili ovu praksu, učenici International Schoola prošli su kroz celokupan proces uvođenja novih članova u ovu međunarodnu kompaniju. Poslali su svoj CV i motivaciono pismo, zatim su imali razgovor sa HR-om LINKgroupa, a od 1. juna Gala Milutinović, Teodora Malinić, Jovana Petrović, Petar Janjanin, Luka Vortić i Rastko Savić zvanično su postali deo LINKgroupa na mesec dana.

Luka Vortić, koji je odabrao marketing sektor za svoje usavršavanje, rekao nam je da je praksa u LINKgroupu nadmašila njegova očekivanja u svakom smislu, pre svega zato što mu sve deluje veoma zanimljivo i zato što uči veoma korisne stvari koje će mu sigurno značiti u budućem privatnom i poslovnom životu.

Učenica Teodora Malinić voli da piše, a praksu za kopirajtera u LINKgroupu je videla kao odličnu šansu koja će joj pomoći da se prijavi na fakultet koji želi. Teodora se oprobala u pisanju vesti, optimizovanih tekstova, copyja za društvene mreže, uređivanju sajtova i osmišljavanju promotivnih vizuala.

Učenik Rastko Savić, koji se takođe opredelio za marketing sektor, ističe da veruje da će mu sva znanja koja je dosad stekao na praksi značiti u daljoj edukaciji i karijeri, posebno kad je u pitanju način rada u timu i odgovornost pojedinca u grupi.

Slične utiske je imala i njihova drugarica Jovana Petrović, koja se našla u ulozi menadžera za društvene mreže: „Tokom ove prakse stičem iskustvo timskog rada u kancelarijskom ambijentu, veštinu pisanja koja će ostaviti jak utisak na čitaoca i učim kako pomoću glavnih društvenih mreža mogu da povećam broj kupaca iz ciljne grupe.”

Praksa

Luka, Teodora i Jovana zajedno su radili i na jednoj marketinškoj akciji, i to ni manje ni više nego na marketinškoj akciji svoje škole.

Pored marketing sektora, veliko interesovanje kod učenika izazvali su i sektor ljudskih resursa i centar za razvoj karijere.

Budući HR stručnjak Gala Milutinović ovom praksom je i više nego zadovoljna: „Sada mnogo bolje razumem HR procese poput testiranja ličnosti, vođenja intervjua, pisanja izveštaja… Svi su veoma druželjubivi i otvoreni da pomognu”, a njen drug Petar Janjanin dodaje: „Dosad sam stekao vredno iskustvo u poslovnom okruženju, kao i sa raznim softverskim alatima koji se svakodnevno koriste u HR i CCD sektoru”, naglašavajući da još očekuje da usavrši sve vidove poslovne komunikacije i da se upozna sa svim procesima i funkcijama samog sektora za razvoj karijere.

„Okruženje je veoma prijatno i prijateljsko, bez pritiska ili stresa, a u isto vreme i veoma profesionalno”, zaključuje Petar, a Luka još jednom potvrđuje da mu je iskustvo u LINKgroupu potpuno novo i da sada ima potpuno drugačiji doživljaj toga kako funkcioniše jedna organizacija koja se bavi edukacijom i obrazovanjem.

Iskustvo koje otvara nove mogućnosti

Praksa u internacionalnoj kompaniji koja se bavi obrazovanjem na globalnom nivou je za naše učenike jedinstveno iskustvo koje će im pomoći oko odabira smera na studijama, ali i obogatiti njihove prijave prilikom konkurisanja na fakultete širom sveta.

I ne samo to – naši učenici će dobiti dragoceno iskustvo koje će im kasnije u profesionalnoj sredini biti od velike pomoći.

Ovom prilikom želimo da čestitamo našim učenicima što su još jednom International School predstavili u najboljem svetlu. Ponosni smo na njih, posebno zbog toga što su njihovi mentori za svakog od njih imali samo reči hvale.