School stories

Složićemo se da sunce sjajnije sija iza zidova učionice, zar ne? A kada se lepo vreme i kraj školske godine uklope, sedenje u zatvorenom prostoru može biti pomalo iscrpljujuće. Upravo zbog toga su nastavnici istorije, biologije i geografije odlučili da u četvrtak, 10. juna, učenike izvedu na svež vazduh i održe im predavanje napolju.

Avala – jedno od omiljenih mesta naših učenika za učenje i druženje

Zaista drugačije i zanimljivo učenje u prirodi

Učenici i nastavnici zajedno su proveli dan na Avali i uživali u prirodnim i kulturno-istorijskim obeležjima koja Avala nudi, a koja su pod zaštitom od 1859. godine. Opremljeni vodom, užinom i losinom sa zaštitnim faktorom, učenici su i sami videli zašto je Avala omiljeno izletište svim ljubiteljima prirode.

Ako stavimo po strani prednosti učenja u prirodi i zabavu, ovaj izlet je pomogao učenicima da stvore preko potrebne socijalne i emocionalne veze, nakon dugog perioda onlajn-učenja.