„Warwick Economics Summit” je međunarodni forum za učenike širom sveta koji se ističu svojim akademskim aspiracijama i željom da napreduju, kao i za najuticajnije svetske govornike, koji učenicima željnim znanja prenose značajne informacije i saznanja, i inspirišu ih da kritički misle.

„Warwick Economics Summit”

Na ovom samitu, koji je održan u periodu od 4. do 6. februara, učestvovali su učenici International Schoola iz Year 11 i Year 12 – Helena Čalić, Mia Aleksić, Ivana Popovska, Uroš Čigoja, Iva Šćekić, Ivana Zoranović, Jelena Parmak, Nina Živaljević, Maša Popović i Boris Bogdanović zajedno sa nastavnicom biznisa.

„Budi promena koju želiš da vidiš u svetu” – Mahatma Gandi

Veoma je važno da škole, kao i lokalne i internacionalne organizacije, podstiču mlade da aktivno učestvuju u stvaranju boljeg društva kroz raznovrsne projekte koji edukuju, osvešćuju, kultivišu, i, u krajnjoj liniji, korak po korak, unapređuju društvo kojem pripadamo.

Vođen tom idejom, International School nastoji da u svojim učenicima probudi inovatore, reformatore, entuzijaste koji teže ličnom i kolektivnom napretku, borce za obrazovanje, razvoj i kulturu, filantrope i globalne lidere koji će nekim novim generacijama prenositi želju za uspehom i unapređenjem.

Učestvujemo u projektima od globalnog značaja

„Warwick Economics Summit”, kao međunarodni forum koji u potpunosti vode studenti, predstavlja pravi primer tog uključivanja mladih u aktivan društveni život kroz korisne projekte. Učestvujući u tim projektima, talentovani učenici širom sveta imaju priliku da slušaju neke od najcenjenijih i najinspirativnijih govornika u svetu.

Još jedan od važnih aspekata ovog samita je što on prevazilazi oblast ekonomije, pa su tako učenici International Schoola, kao i svi ostali učenici širom sveta, imali priliku da čuju nešto više o važnim društvenim oblastima i temama, odnosno o društvenim naukama, uključujući sociokulturne aspekte razvoja, politiku, novinarstvo i međunarodne odnose. Upravo ova raznolikost izdvaja „Warwick Economics Summit” od drugih događaja, osiguravajući da ostane relevantan i u skladu sa današnjim temama od značaja.

Za učenike International Schoola ovo je bilo još jedno inspirativno iskustvo. Naučili su da otvoren um i multidisciplinarni pristup mogu oblikovati budućnost kakvu svi želimo.