Učenici iz Year 7 nedavno su imali priliku da zarone u jedinstveno iskustvo učenja tokom interdisciplinarnog časa koji su organizovale nastavnice umetnosti i biologije, Lora Mitić i Marija Kovački.

Cilj časa bilo je premošćavanje jaza između ovih naizgled različitih predmeta, uz davanje mogućnosti učenicima da razumeju veze između umetnosti i nauke.

Učenici su iskoristili svoja znanja sa prethodnih časova oslanjajući se na koncept „Simple shapes drawings” iz umetnosti i „Plant Cell” iz biologije kako bi prikazali biljnu ćeliju. Uz instrukcije nastavnica, učenici su skicirali ćelije, koristeći osnovne oblike, a zatim su zajedno konstruisali model ćelije koristeći materijale kao što su karton, lepak i šareno predivo.

Ovaj inovativni pristup je omogućio učenicima da spoje kreativnost sa naučnim saznanjima, pružajući im jedinstven i zanimljiv pogled na svet ćelija i biologije. Koristeći svoje kreativne veštine da naprave model biljne ćelije, shvatili su ćelijsku strukturu i njene osnovne funkcije u živim organizmima.

Ova kombinacija umetnosti i biologije pokazuje koliko je International School posvećen pružanju sveobuhvatnog obrazovanja i negovanju kreativnih i naučnih sposobnosti učenika. Bio je ovo sjajan primer mogućnosti koje interdisciplinarno učenje može dati.