Učenici International Schoola iz Year 12 i Year 13 iskoristili su priliku da se upoznaju sa predstavnicom Univerziteta „Jacobs” i sa njom porazgovaraju o upisu i potencijalnoj opciji za studiranje.

International School, u saradnji sa kompanijom Via Academica, ugostio je predstavnicu Univerziteta „Jacobs”, koja je našim učenicima predstavila ovaj univerzitet, čuven po inženjerskim programima, psihologiji i studijama globalne ekonomije i međunarodnih odnosa.

Univerzitet „Jacobs”Univerzitet „Jacobs” omogućava zapošljavanje nakon studija u Nemačkoj

Još jedna od prednosti studija na ovom univerzitetu su i opcije za zapošljavanje nakon studija u Nemačkoj, te i studenti koji nemaju državljanstvo Evropske unije mogu dobiti radnu dozvolu i ista prava kao i nemački državljani.

Učenicima International Schoola prezentacija se izuzetno dopala, te su sa velikim interesovanjem slušali o preduzimanju neophodnih narednih koraka i daljem ostvarivanju svojih ciljeva.