Učenici International Schoola učestvovali su u zabavnom i interesantnom video-projektu koji je organizovala nastavnica nemačkog jezika. Bili su u ulozi turističkih vodiča – posetili su neke od beogradskih znamenitosti i predstavili ih na nemačkom jeziku.

Spremili su se za ulogu koja ih je čekala tako što su izradili prezentaciju pod nazivom „Belgrad und seine Sehenswürdigkeiten” (Beograd i njegove znamenitosti). Kao pravi lokalni vodiči, učenici su krenuli u obilazak Beograda kroz neke od delova grada sa najboljom atmosferom i sjajno se snašli u toj ulozi i govoru nemačkog jezika!

Neobična tura kroz Beograd

Učenici su jedni drugima predstavljali značajna obeležja Beograda iz uloge turističkih vodiča, što je ovaj projekat učinilo još zanimljivijim!

Prva stanica bio je Hram Svetog Save, koji je ostalim učenicima predstavila učenica Lana Lukić, posle čega im je Kalemegdan bliže predstavio Grigor Pantelić. Sledeća na redu bila je Mina Pavlović i njeno predstavljanje najvećeg i najstarijeg muzeja u Beogradu – Nacionalnog muzeja. Nakon što su Helena Čalić i Lana Lukić zajedno govorile o Starom dvoru, Sergije Stojanović Louis je prikazao Beograd uopšteno i pomogao svim onim imaginarnim turistima iz Nemačke da našu očaravajuću prestonicu vide kroz priču jednog lokalca.

Našim učenicima se veoma svidela ideja da na ovaj način uče strani jezik, te će sasvim sigurno biti još ovakvih projekata u budućnosti.

Pozivamo vas da pogledate sjajnu prezentaciju o znamenitostima Beograda koju su pripremili naši učenici. Uživajte!