Ponedeljak, 14. jun, bio je poseban dan za International School, jer smo se tog dana pozdravili sa generacijom koja je maturirala 2021. godine.
Kako je matura jedan od najznačajnijih događaja za učenike, International School se potrudio da im taj dan maksimalno ulepša!

Generacija 2021. proslavila uspešan kraj školovanja u International Schoolu

Lekcije i uspomene za ceo život

Maturanti su u hotelu „Metropol Palace” sa roditeljima, profesorima, direktorkom i koordinatorkama škole proslavljali uspeh koji su postigli i kraj jedne etape u životu koja će im sigurno ostati u lepom sećanju. Iskustva i uspomene koje nose iz International Schoola svako od njih ocenjuje kao nezaboravne, znanja koja su stekli kao potpuno primenljiva i korisna, a lekcije naučene tokom školovanja, i to ne samo one iz školskih predmeta već i životne lekcije o sebi i svetu oko sebe, opisuju kao istinsku vrednost.

Maturantkinja Nataša Pucar ističe po čemu će pamtiti International School: „Uživali smo u školovanju u International Schoolu jer smo tamo našli prave i iskrene prijatelje za ceo život, učili, družili se, putovali, imali razne proslave i zbog toga nam je International School zaista posebno iskustvo”, a njena drugarica Staša Milenković dodaje: „Poenta je u učenju i druženju, upoznavanju novih ljudi. U International Schoolu ćete učiti, zabavljati se, imati fenomenalne prijatelje i fenomenalne uspomene.”

Maturant Mihajlo Jovanović je takođe istakao svoje pozitivno iskustvo i utiske o International Schoolu: „Ljudi će vam ovde pomoći najbolje što mogu jer im je zaista stalo do vas. Iskreno će vam pomoći da postignete ciljeve koje ste postavili i uradiće sve da vam pomognu.”

Fantastičan uspeh svih učenika i nagrade za najbolje

Nastavnici su se trudili da izvuku najbolje iz svakog učenika i ponosni smo što su u tome uspeli – ova generacija je zaista briljirala kada je reč o akademskom postignuću.

Zato su ove godine dodeljene su dve pohvale i nagrada za đaka generacije.

Elena Ćuća pohvaljena je za neverovatne rezultate postignute tokom godina na međunarodnim takmičenjima, kao i na Kembridž ispitima; Staša Milenković je pohvaljena za postavljanje novih standarda na polju akademskog uspeha, dok je nagrada za đaka generacije pripala Maši Mitić.

Maša je postigla odlične akademske rezultate, bavila se humanitarnim radom i bila je najbolji učenik-tutor za mlađe školske drugove, a ima i savet za one koji planiraju da upišu International School: „Preporučujem International School svima onima koji žele da studiraju i ovde i u inostranstvu zato što pruža mogućnost učenja onoga što vas zanima i imate punu podršku profesora tokom školovanja.”

Direktorka International Schoola Zorana Živanović, kojoj je generacija 2021. prva generacija, ima samo reči hvale o njima: „Iako sam samo godinu dana imala priliku da budem sa njima, upoznala sam toliko budućih umetnika, sportista, inženjera, biohemičara… Zaista ne biste verovali koliko talenata na jednom mestu.” Dodaje da su samo nijanse odlučile ko je među njima najbolji, jer su svi učenici imali sjajne akademske i vannastavne rezultate.

Razne nauke čekaju da ovi pametni mladi ljudi pokažu svoje znanje, veštine i talente, a International School će uvek biti tu da ih podrži u njihovom daljem razvoju i akademskim ambicijama.

Dragi maturanti, čestitamo vam na onome što ste postigli i na onome što ste postali, zaista smo ponosni na vas!