Charity campaignsSchool stories

Učenici International School-a su ovogodišnji Dan zaljubljenih proslavili na jedinstven način, fokusirajući se na pomoć deci koja se bore sa rakom. Petnaesti februar označava Međunarodni dan dece koja boluju od raka, i učenici naše škole su iskoristili priliku da pruže ljubav i podršku onima kojima je to najpotrebnije.

Umesto tradicionalnih proslava usmerenih isključivo na romantičnu ljubav, naši učenici su organizirali prodaju u dobrotvorne svrhe, posvećenu NURDOR-u, organizaciji posvećenoj deci koja se bore sa rakom.

Organizovana od strane Školskog saveta, dobrotvorna prodaja je ponudila niz aktivnosti usmerenih na prikupljanje sredstava za ovu plemenitu svrhu. Da bi učestvovali, učenici su slali SMS poruke sa svojim prilozima NURDOR-u, pokazujući svoju posvećenost u pružanju podrške drugima. Nakon donacije, svaki učesnik je imao priliku da okrene točak sreće, sa uzbudljivim nagradama koje su ih očekivale, uključujući tajnovite kutije sa poklonima i slikanje u kutku dekorisanom za fotografisanje.

Važnost empatije i podrške za one u našoj zajednici kojima je potrebna pomoć

Ova manifestacija ne samo da je prikazala pravi duh Dana zaljubljenih, već je istakla i važnost empatije i podrške za one u našoj zajednici kojima je potrebna pomoć. Organizovanjem pomoći deci koja se bore sa rakom, naša školska zajednica je pokazala moć saosećanja i solidarnosti.

Ovako mali gestovi pažnje mogu napraviti značajnu razliku u životima drugih. Upravo se kroz ovakve gestove oživljava pravi razlog slavljenja ljubavi, šireći empatiju i nadu onima kojima to najviše treba.