Profesorka Mina Stamenković diplomirala je na osnovnim studijama na Filološkom fakultetu u Beogradu. Na istom fakultetu je zavrsila i master studije, sa zvanjem profesora engleskog jezika i knjizevnosti. U toku svojih studija, Mina je pohadjala nekoliko prevodilačkih dogadjaja, kao i predavanja iz knjizevnosti stranih govornika. Mina radi kao profesor engleskog jezika u privatnim školama već 3 i po godine.

Iako je na početku karijere, Mina je izuzetno motivisana da časove učini interaktivnim i da učenike aktivno angazuje u procesu učenja, koliko god je to moguće. Glavni cilj predavanja jeste da učenici razviju razne praktično- lingvističke sposobnosti koje mogu koristiti i van okvira učionice. U svoje slobodno vreme, Mina voli da putuje, čita, pohadja kulturne dogadjaje i da uziva u vannastavnim aktivnostima.

Email: mina.stamenkovic@iss.edu.rs