Još jedna zabavna i zanimljiva interdisciplinarna nastava održana je prošle nedelje u International Schoolu. Nastavnica hemije i nastavnica digitalnih medija i dizajna udružile su snage u školskoj laboratoriji i pružile učenicima Year 11 i Year 12 jedinstvenu priliku da ispitivanjem katjona i anjona istraže alternativu praktičnoj pripremi za učenike hemije.

Praktični testovi su podrazumevali lepe promene boja i vrlo šarene hemijske reakcije. Učenici digitalnih medija i dizajna pridružili su se učenicima hemije kako bi, kao deo svoje pripreme za predstojeće ispite, fotografisali i napravili makrofotografiju ovih reakcija testiranja.

Ishod ovog interdisciplinarnog časa je da su učenici hemije usvajali znanje o veoma važnim analitičkim testovima koji se mogu izvoditi u laboratoriji kao deo hemije, dok su učenici digitalnih medija i dizajna naučili da manipulišu kamerom, makrofotografijom i time-lapse fotografijom.