BlogSchool stories

Program „LINK Internship” za učenike International Schoola zvanično je počeo 1. juna 2022. godine. Cambridge ispiti su tada većinom bili završeni i učenici su dobili priliku da u okviru programa prakse steknu profesionalne veštine.

HR sektor LINKgroupa predstavlja vam Rastka Savića, učenika Year 13, koji se prijavio za program prakse i sada deli svoje iskustvо

„Prošle godine sam već učestvovao u programu prakse, u sektoru marketinga, pod mentorstvom Tijane Milošević, što je za mene bilo izuzetno korisno, jer sam, zahvaljujući predavanjima Tatjane Vilček, nastavnice biznisa, već tada razumeo većinu marketinških procesa. Međutim, na programu prakse zapravo sam imao priliku da vidim razliku između teorije i prakse.

U prethodnoj godini me je zainteresovala psihologija, na šta je dosta uticao moj mentor i nastavnik psihologije Aleksandar Petrović, koji mi je pomogao da bolje razumem oblast ljudske psihe, ali se i pobrinuo za to da mi obezbedi odgovarajuću literaturu kako bih imao što bolju osnovu za dalje bavljenje psihologijom.

Stečeno znanje podstaklo me je da pokušam da objedinim svoja interesovanja kada je reč o biznisu i psihologiji i da se, još jednom, prijavim za program „LINK Internship”, ali ovaj put u oblasti HR sektora.

Nikola Goljović, moj mentor i regruter LINKgroupa, upoznao me je sa svim primarnim, ali i sekundarnim funkcijama rada u HR-u, kao i analitičkim procesima koji se odvijaju iza kulisa.

Verujem da mi je program prakse pomogao i da razumem sličnosti i jasne razlike između HR-a i marketinga, kao i način na koji se oni dopunjuju. Primetio sam da se marketing uglavnom fokusira na spoljnu publiku predstavljajući nešto, dok se HR fokusira na internu publiku i funkcionalnost i dobrobit zaposlenih.

Radeći sa Majom Bogdanović, asistentkinjom HR sektora, i Katarinom Mašić, regruterom LINKgroupa, imao sam priliku da u više navrata prisustvujem intervjuima za posao, da ih sagledam iz drugačije perspektive i naučim kako da jednog dana i sam briljiram na jednom takvom intervjuu. Primećivanje svega onog što bi kandidat trebalo da ima, uz istovremeno sagledavanje šire slike, koja je značajna kako za kompaniju tako i za kandidata, pomoglo mi je da dobijem odlično početno iskustvo, koje će mi značiti u daljoj karijeri.

Veoma sam zahvalan na datim prilikama, kao i svojim mentorima u LINK-u i International Schoolu.”

Program „LINK Internship”, bez sumnje, Rastku je doneo dragoceno iskustvo koje će mu kasnije, u profesionalnoj sredini, biti od velike pomoći. Izgleda da nije tako teško biti sjajna osoba, dobar učenik i kolega u isto vreme. Ponosni smo na tebe, Rastko!