Mihajlo Karna, nastavnik prirodnih nauka, doneo je deo laboratorijske opreme i tako iznenadio učenike Year 7 razreda. Želeo je da ih nauči kako se koristi laboratorijska oprema.

Šta sve može da se vidi pod mikroskopom

Učenici su na početku časa naučili nešto više o uzorcima i kako bi ih trebalo pripremiti za posmatranje pod mikroskopom. Takođe, razgovarali su o stvarima koje mogu da vide kada posmatraju različite uzorke i o tome kako određene hemikalije utiču na date uzorke.

Pred kraj časa učenici su sami mogli da pripreme uzorke koje su posmatrali, saznali su nešto više o vrstama mikroorganizama i naučili kako da ih razlikuju.

Na ovaj način učenici su iskusili nešto novo, što bi moglo da utiče na njihova interesovanja i dovede ih do uspešne karijere u svetu nauke.