Školski dan za učenike Year 10 u sredu se završio vrlo interesantno. U pratnji nastavnice hemije i nastavnika geografije posetili su Muzej afričke umetnosti i upoznali tradicionalnu umetnost brojnih zapadnoafričkih društava.

Pored stalne postavke zasnovane na značajnim primercima, pre svega, zapadnoafričke umetnosti, učenici su takođe imali priliku da vide i njihovu trenutnu postavku, koja prikazuje savremenu namibijsku umetnost. Trenutna postavka, pod nazivom „Reflect”, predstavlja deo proslave 30. godišnjice nezavisnosti Namibije, jedne od poslednjih kolonija na afričkom kontinentu.

Muzej afričke umetnosti prvi je i jedini muzej u regionu u potpunosti posvećen kulturama i umetnosti afričkog kontinenta. Nastao je iz privatne kolekcije jugoslovenskog diplomate i njegove supruge i rezultat je njegovog dugog boravka na mestu ambasadora u Africi. Kolekcija sadrži mnoge retke i vredne predmete iz krajeva u koje je putovao.

Učenici su imali priliku da u muzeju vide osnove multikulturalizma i kulturne raznolikosti, u čemu su uživali.