Učenici Year 10 i Lower Secondary programa koji uče španski jezik su sa svojom nastavnicom španskog jezika Simonom Kojić posetili Institut „Servantes”. Ovo je bila sjajna prilika za njih da nauče nešto novo i zanimljivo o španskoj i hispanoameričkoj kulturi od ljubaznog i posvećenog kolektiva ovog instituta.

Uživali su u interaktivnom času, prezentaciji i igri i posetili su izložbu pod nazivom „Arhitektura u Španiji u 21. veku: procvat arhitekture kroz vizuru Rikarda Santonhe”, koja se trenutno tamo održava. Takođe, imali su mogućnost da saznaju više o značaju Instituta „Servantes” za španski jezik i očuvanje kulturnog nasleđa, kao i da obnove i utvrde svoje znanje španskog jezika.

Naši učenici su posetili i bogatu biblioteku „José Hierro” u okviru Instituta, koja poseduje fantastičan i veoma važan fond knjiga, filmova, stripova i rečnika na španskom jeziku, a neki od njih su se i učlanili u nju.

Neverovatan četvrtak za učenike Lower Secondary programa u Institutu

Dva dana kasnije, učenici Lower Secondary programa su sa svojom nastavnicom španskog jezika i nastavnikom prirodnih nauka Mihajlom Karnom ponovo bili gosti Instituta. Osim prezentacije o španskoj kulturi i radu Instituta, imali su priliku da uživaju i u interaktivnom i zabavnom programu: posetili su izložbu, igrali zanimljive igrice, plesali salsu i obnavljali svoje znanje španskog jezika. Bio je ovo jedan divan dan u Institutu i svi posetioci su dobili zanimljive poklone.