Učenici iz Year 13 su zajedno sa svojom nastavnicom Lorom Mitić, koja predaje na predmetu Digitalne medije i dizajn, posetili Muzej savremene umetnosti u Beogradu i izložbu Mikelanđela Pistoleta – „Preventivni mir”.

Izložba pruža uvid u izvanrednu karijeru jednog od najpoznatijih italijanskih umetnika, čiji uticaj na savremenu evropsku umetnost traje više od šest decenija. Kroz ovu postavku, učenici su imali jedinstvenu priliku da se upoznaju sa temama i inovativnim tehnikama koje su obeležile Pistoletov rad i steknu neprocenjivo znanje o svetu moderne umetnosti i tome koliko je ona danas važna.

Ova poseta je za učenike iz Year 13 bila veoma inspirativna i pružila im je mogućnost da teorijsko znanje iz učionice povežu sa realnom primenom u oblasti digitalnih medija i dizajna.