Učenici s kojima je radila mentorka Marija Milić postigli su zapažene rezultate predstavljajući International School na takmičenju „Start-up i učeničko preduzetništvo”.

U decembru 2023. godine održano je takmičenje srednjoškolaca pod nazivom „Start-up i učeničko preduzetništvo – Osmisli ideju i realizuj je!”, na kome je učestvovalo ukupno 15 učeničkih timova. Među ovim timovima posebno su se istakla dva tima iz naše škole čiji je mentor nastavnica biznisa i ekonomije Marija Milić.

Žiri, koji su činili profesori BBA fakulteta, bankari, naučnici i predstavnici Ministarstva finansija, ocenjivao je poslovne planove timova. Dva tima iz naše škole su se izdvojila svojim inovativnim pristupom. Prvi tim, čiji su članovi Lola Gaković, Kalina Petrova i Jakov Vuković, učenici Year 12, prezentovao je poslovni plan pod nazivom „Zeleni zalogaj”, fokusiran na promovisanje zdrave ishrane.

Drugi tim, koji su predvodili Mateja Baketarić (učenik Year 9), Isidora Sušović i Ivana Popovska (učenice Year 13) predstavio je poslovni plan „TripMate”, aplikaciju za putovanja. Uprkos jakoj konkurenciji i visokom nivou prezentovanih planova, naši timovi su osvojili značajnu utešnu nagradu. Nagrada uključuje popust od 100 evra na školarinu za BBA, sertifikate, zahvalnice i prigodne poklone.

Posebno se istakao Mateja Baketarić, koji je dobio posebno priznanje „Mlada nada preduzetništva”. Njegove liderske sposobnosti i veštine zablistale su na ovom takmičenju, što je pokazalo da je njegovo znanje doraslo mnogo starijim i iskusnijim takmičarima.

Zahvaljujemo svim učenicima na njihovom doprinosu i trudu i želimo im mnogo uspeha i novih iskustava u budućnosti. Nastavljamo da podržavamo njihove ambicije i nadamo se da će zadržati entuzijazam u godinama koje dolaze.