Učenici iz Year 10 koji slušaju predmet Business imali su jedinstvenu priliku da sa nastavnicom Marijom Milić posete kompaniju „Strauss Adriatic”, lidera u proizvodnji kafe u Srbiji, čiji brendovi „Doncafé” i „C kafa” spadaju u najprodavanije kafe.

Upoznavanja učenika sa kompletnim proizvodnim procesom i istorijom kompanije

Milan Živković, predstavnik kompanije i direktor lanca snabdevanja, predstavio je učenicima istoriju kompanije i prerade kafe i izazove sa kojima se industrija kafe danas suočava.

Učenici su obišli pogon prijema, prženja, mlevenja i pakovanja kafe, a saznali su nešto više i o tome kako zaposleni u kontroli kvaliteta vrše proveru aroma gotove kafe na kraju proizvodnog procesa.

Kafa, napitak sa kojim obično započinjemo dan, prvi put se u Evropi pila u Beogradu 1500. godine. Napitak koji se pije u celom svetu, od Japana do Brazila, ujedno je i značajan izvor prihoda za zemlje koje se bave uzgajanjem kafe.

Racionalno trošenje resursa kompanije „Strauss Adriatic”

Još zanimljivije je da su učenici saznali da se kompanija greje na brikete od ostataka nakon prženja kafe, što znači da sama kompanija doprinosi racionalnom trošenju resursa i ne povećava komunalni otpad.