Nastavnice španskog jezika i predmeta Art and Design održale su interdisciplinarni čas učenicima iz Year 8 i Year 9. Stvarajući umetnička dela, učenici su naučili i neke nove reči i izraze iz španskog jezika.

Nastavnica predmeta Art and Design zadala im je temu „Jesen na Kalemegdanu”, a njihov zadatak je bio da po sećanju ili pomoću slika sa interneta koje bi im mogle poslužiti kao inspiracija naslikaju prizor sa Kalemegdana.

Učenje jezika kroz umetnost

Cilj časa bio je da učenici jezik uče kroz umetnost – tačnije, da savladaju pojmove koji se odnose na umetnost (umetničke tehnike, sredstva, boje) i prirodu.

Možemo slobodno da kažemo da je cilj ostvaren: učenici su bili kreativni, naučili su ono što je planirano, a pritom su se i zabavili.