School storiesSuccess

Iz takmičenja LINKed Team Research Tijana Bugarčić i Nastasija Đorđević izašle su kao pobednice, osvojivši prvu nagradu za svoje revolucionarno istraživanje pristupačnosti i organizacije zdravstvenih ustanova. Njihova sveobuhvatna analiza raspodele budžeta, brige o higijeni, ishrani i hitnoj medicinskoj pomoći ukazala je na ključne aspekte zdravstvenog sistema, baveći se lokalnim problemom od globalnog značaja.

Sudije su pohvalile rešenja koja su predložile za društveno angažovanje i rešavanje ovih pitanja, ističući njihovo duboko razumevanje predmeta. U znak priznanja za ovo izuzetno postignuće, Tijana Bugarčić i Nastasija Đorđević dobiće specijalnu nagradu – popust na školarinu za predstojeću školsku godinu. Ovo priznanje ističe posvećenost učenika, kritičko razmišljanje i analitičke veštine, postavljajući visoke standarde za akademsku izvrsnost.

Nadamo se da smo svojim istraživanjem uspeli da doprinesemo rešavanju problema

Tema pristupačnosti i organizacije zdravstvenih ustanova je jedna od tema koja nas je neizmerno zaintrigirala zbog svoje složenosti, značaja i nedostatka informacija o njoj. Smatrali smo da je faktor koji je posebno istakao posebnost naše teme to što je pomenuta tema veoma aktuelna u našoj zemlji, ali se može reflektovati i na globalnom nivou. Proces traženja neizrečene istine pomogao nam je da udružimo svoja znanja iz različitih oblasti koje nas zanimaju – psihologije, prava, biznisa i drugih humanističkih nauka. Sprovođenje istraživanja o tako važnoj temi definitivno je bio izazov, što je upravo ono što nas je motivisalo da svoja otkrića prikažemo na dubljem nivou. Nakon ovako pedantnog istraživačkog procesa, verujemo da smo pomogli ljudima oko nas priznavanjem postojanja problema i otkrivanjem neizrečene istine. Uvereni smo da su ovi mali koraci ključni i nadamo se da smo svojim istraživanjem uspeli da doprinesemo procesu rešavanja problema, izjavile su Tijana i Nastasija.

Pored toga, Anja Matković, Hana Jurenić i Mateja Baketarić dali su izuzetan doprinos svojim istraživanjem na temu „Kako savremeni urbanizam utiče na građane i povezanost čoveka sa prirodom?”. Pitanja koja podstiču na razmišljanje postavljena u njihovoj studiji pokazala su duboko razumevanje teme. Štaviše, sudije su prepoznale njihov trud i impresivne veštine prezentacije.

U znak zahvalnosti, učenici su nagrađeni tabletima. Ovo priznanje služi kao inspiracija za sve, pokazujući posvećenost studenata akademskim aktivnostima i njihovu sposobnost za kritičko i kreativno razmišljanje.

Korisno je za rast dece i mladih umova da osete vezu sa prirodom

Nije slučajno što se osećate povezanim sa prirodom jer, budući da smo ljudska bića, naše poreklo potiče iz dubina i pećina džungle i raznih ekosistema. Korisno je za rast dece i mladih umova da osete istu vezu sa prirodom. Nadam se da moje, Hanino i Anjino istraživanje može dati uvid u to kako možemo da rešimo ovaj problem, rekao je Mateja.

Postignuća ovih učenika pokazuju da je pred njima svetla budućnost, a očekujemo da će nastaviti da se ističu u svojim akademskim poduhvatima. Njihovo istraživanje služi kao model za druge, motivišući i inspirišući pojedince da se uhvate ukoštac sa gorućim društvenim izazovima inovativnošću i sticanjem uvida u celu situaciju. Čestitamo svim pobednicima na njihovim izuzetnim uspesima!