School storiesZnanja iz finansija i sa berze

Teodora Obradović, učenica Year 11, učestvovala je na onlajn simulaciji globalnog tržišta „SIFMA Foundation’s Stock Market Game”, koja uključuje skoro 20 miliona učenika u svet ekonomije i investiranja. Teodora je pokazala veliku istrajnost i na vreme je uspešno izvršila sve zadatke, što ju je kvalifikovalo za „InvestWrite”, takmičenje u esejima koje služi kao vrhunska aktivnost za učenike koji učestvuju u „Stock Market Gameu”.

„SIFMA fondacija” pruža programe i alate za finansijsko obrazovanje koji jačaju ekonomske mogućnosti širom zajednica i povećavaju svest pojedinaca o blagodetima globalnog tržišta i pristup njima. Štaviše, učešće u „Stock Market Gameu” pruža osnovne veštine koje pomažu pojedincima da bolje razumeju lične finansije i donose razumne odluke koje će uticati na budući uspeh.

Nova znanja iz finansija

Uz podršku Teodorine nastavnice biznisa, Tatjane Vilček, sigurni smo da je ovo samo korak više ka sjajnoj karijeri i njenoj finansijski nezavisnoj budućnosti.

Šta je Teodora rekla o takmičenju?

„Moja interesovanja za biznis, finansije i livestock menadžment ne bi bila iskorišćena i usmerena na pravi način da nije bilo nastavnice Tatjane, koja je prepoznala moj potencijal i ambicije. Dodatna interesovanja podstakla su me da se prijavim za ‘SIFMA Stock Market Game’, igru koja me je naučila da samostalno investiram u akcije i dajem procene njihove profitabilnosti u budućnosti, bilo da je ulaganje dobro ili ne i da li je vredno cene. U budućnosti bih volela da nastavim da učim više o berzi, jer bih i sama želela da uložim u nju. ‘InvestWrite’ je definitivno moj sledeći cilj, koji ću nesumnjivo uspešno izvršiti, zajedno sa instrukcijama nastavnice Tatjane. Hvala vam na ovoj prilici i iskustvu.”