Početak novembra doneo je nove uspomene učenicima iz Year 11, Year 12 i Year 13. Tokom petodnevnog studijskog putovanja učenici su sa svojim odeljenjskim starešinama posetili Budimpeštu i Beč, gde su imali priliku da se upoznaju sa različitim kulturama, da osete moć Habzburške monarhije i uživaju u prelepim pejzažima Beča.

Učenici su obišli mnoge spomenike kulture i muzeje, a u međuvremenu su uživali u hrani, kafićima, restoranima i dugim šetnjama.

Prihvatanje različitih kultura i jačanje znanja o svetu koji nas okružuje

Studijska putovanja pomažu učenicima da steknu iskustvo iz stvarnog sveta, koje se ne može predavati u učionici, kao i da prihvate različite kulture i ojačaju svoje znanje o svetu koji ih okružuje. Učenici su ovo putovanje iskoristili i da učvrste svoja prijateljstva.