Školska psihološkinja, Lara Filipović, nedavno je organizovala radionicu za učenike iz Year 7, 8 i 9, fokusirajući se na podizanje svesti o mentalnim zdravstvenim problemima. Iako je radionica dotakla teme poput samopovređivanja, njen značaj bio je deo šireg razgovora.

Prepoznavanje znakova uznemirenosti kod vršnjaka i pružanje podrške

Cilj radionice bio je da se učenici edukuju o izazovima s kojima se mogu suočiti tokom odrastanja, uključujući prepoznavanje znakova uznemirenosti kod vršnjaka i pružanje podrške. Otvaranjem ovih tema u razgovoru, radionica je podstakla učenike da potraže pomoć kad je potrebno i da pomognu drugarima u teškim vremenima. Takođe, cilj je bio i da se destigmatizuju teme vezane za mentalno zdravlje i učenicima pruže alati za snalaženje u takvim izazovima tokom njihovog života.

Kroz iskrene razgovore i praktično vođenje, radionica je opremila učenike sa potrebnim znanjem kako bi se nosili s kompleksnošću izazova povezanih s mentalnim zdravljem, podstičući razvoj okruženja koje je puno podrške.