Učenici Lower Secondary programa imali su jedinstvenu priliku da prisustvuju interaktivnoj radionici koja im je pomogla da nauče osnovne koncepte biznisa i razviju svoje kreativne ideje. Business Model Canvas, predstavljen u formi dijagrama, bio je specijalno pripremljen za njih.

Analiziranje poslovnih modela i identifikacija potencijalnih problema i mogućnosti za poboljšanje

Učenici su saznali da mnogi privrednici i preduzetnici koriste ovaj dijagram, koji im omogućava da vide kako će njihov poslovni model funkcionisati, kao i da identifikuju ključne faktore uspeha i izazove. Biljana Manić Stojanov je učenicima International Schoola pokazala kako mogu da primene dijagram Business Model Canvas na postojeće poslove i preduzeća, kao i da analiziraju njihove poslovne modele i identifikuju potencijalne probleme i mogućnosti za poboljšanje.

Učenici Lower Secondary programa su kroz praktične primere postupno analizirali biznis-ideje i razrađivali ih po segmentima. Radeći u grupama, učenici su kombinovali svoje biznis-ideje i na kraju došli do jedinstvenog biznis-plana.

Radionica je bila praktična, interaktivna i zabavna, istovremeno i korisna, i približila je učenicima svet preduzetništva.