School storiesSuccess

Sa velikim zadovoljstvom delimo sa vama fantastične vesti o našoj učenici iz Year 8, Nađi Bilić, koja je nedavno postigla izvanredan uspeh na takmičenju „Copernicus Math Olympiad Global Round”, koje je održano na Univerzitetu Kolumbija u Njujorku. Takmičenje je održano od 14. do 18. jula, a naša Nađa je i pored velike konkurencije uspela da osvoji srebro u trećoj kategoriji!

Ovo takmičenje je okupilo mnoge talentovane mlade matematičare iz celog sveta. Pored samog takmičenja, učesnici su imali priliku da učestvuju u organizovanim aktivnostima i istraže lepote i znamenitosti Njujorka.

Veoma smo ponosni na Nađinu posvećenost i trud. Dok su njeni drugari uživali u letnjem raspustu, Nađa je posvetila svoje vreme pripremama za ovaj prestižni događaj. Njena posvećenost je zaista vredna divljenja i predstavlja sjajan primer za sve nas.

Čestitamo, Nađa, na ovom izvanrednom uspehu! Tvoj uspeh je ogledalo tvog talenta i odlučnosti, a to su vrednosti koje naša škola ceni i neguje.