Lifestyle & HobbySchool stories

U saradnji sa zajednicom SerbianTech, u Savremenu je stigao Robo karavan, pa su učenici Lower Secondary razreda International Schoola imali priliku da zajedno sa učenicima Savremene osnovne škole savladaju osnove programiranja i robotike.

U sklopu radionice Robo karavana učenici od devet do 14 godina upoznali su se sa programiranjem LEGO robota i upotrebom senzora prateći uporedni prikaz pisanja koda i pomeranja robota kao reakciju na izvršenje koda.

Učenici su u sklopu radionice naučili kako da zadaju komande LEGO robotu kako bi odredio smer kretanja i pratio linije pomoću senzora, kao i kako da detektuje prepreke i pokrete, pomera i prenosi predmete.

Razvijanje logike, aligoritamskog razmišljanja i kreativnosti kod dece

Robotika predstavlja obaveznu vannastavnu aktivnost za Lower Secondary razrede u International Schoolu. Pored toga što obogaćuje obrazovanje, razvija i logiku, algoritamsko razmišljanje i kreativnost kod dece. Kao što kažu naši učenici koji su učestvovali u ovoj aktivnosti, robotika im omogućava da ideje iz svoje mašte pretvore u stvarnost.