Učenici Razvijaju Liderske Veštine Kroz Simulaciju Ujedinjenih Nacija

U septembru, Beograd je bio domaćin LEAMUN (Model United Nations) konferencije, koju su organizovali učenici iz International Schoola, ITHS-a i Savremene Gimnazije. Događaj se održao od 20. do 22. septembra i pružio učesnicima jedinstveno iskustvo u liderstvu, saradnji i podizanju globalne svesti.

Konferencija je uključivala pet različitih komiteta, od kojih je svaki raspravljao o aktuelnim globalnim pitanjima. Model Ujedinjenih Nacija omogućio je studentima da poboljšaju svoje veštine javnog i formalnog govora, prošire svoje znanje o politici i steknu dublje razumevanje načina na koji Ujedinjene Nacije funkcionišu.

Pet komiteta raspravilo globalna pitanja i podstaklo liderstvo među učesnicima

Teme o kojima su raspravljali komiteti uključivale su:

• Savet za Ljudska Prava: Unapređenje bezbednosti i ljudskih prava u Africi
  • Savet Bezbednosti: Rešavanje krize u Južnom Kineskom Moru
  • Generalna Skupština: Deeskalacija tenzija na Zapadnom Balkanu
  • Komisija za Narkotike: Borba protiv proizvodnje i trgovine kokainom u Centralnoj i Južnoj Americi
  • Komitet za Prevenciju Kriminala: Sprečavanje i odgovaranje na terorizam kroz nacionalne i međunarodne strategije

Pored intelektualnih diskusija, učesnici su imali priliku da upoznaju nove ljude i učestvuju u večernjim društvenim aktivnostima koje je organizovao LEAMUN tim. Ova konferencija je prepoznata kao izuzetna vannastavna aktivnost, obogaćujući portfolije učenika i poboljšavajući njihove šanse za prijem na univerzitete.

Zbog ograničenih mesta, organizatori su pozvali sve zainteresovane učenike da se pridruže budućim LEAMUN konferencijama i iskoriste priliku da budu deo ovog transformativnog događaja. LEAMUN 2024 je bio još jedan korak ka razvoju mladih lidera koji će oblikovati budućnost.