School storiesISAMUN-ova nagrada za najboljeg delegata pripala Eleni Pavlov

U British International Schoolu održan je ISAMUN (International Student Alliance Model United Nations) i, kao i mnogo puta do sada, neko od učenika iz International Schoola počastvovan je nagradom za najboljeg delegata.

Učenici International Schoola poznati su kao već iskusni delegati, a ovoga puta nagrada za najboljeg delegata pripala je učenici Year 11 Eleni Pavlov, dok je Aleksandra Ognjenović dobila specijalno priznanje. Obe su bile deo Saveta za ljudska prava i debatovale su na temu: „Finansijska nejednakost: Jaz u bogatstvu između bogatih i siromašnih”.

ISAMUN-ova nagrada za najboljeg delegata

U slučaju da ste zaboravili, Model Ujedinjenih nacija je edukativna simulacija i/ili akademska aktivnost u kojoj studenti mogu naučiti više o diplomatiji, međunarodnim odnosima i Ujedinjenim nacijama. Učešće na takvoj konferenciji u velikoj meri poboljšava veštine komunikacije i debatovanja.

ISAMUN je učenicima Year 10 i Year 11 omogućio da razviju i pokažu važne veštine kao što su kritičko mišljenje, javni govor i donošenje odluka. Bez ikakve sumnje, ova konferencija je rezultirala uspešnim, edukativnim i zabavnim iskustvom za sve učesnike.