Na uzbudljivom interdisciplinarnom času, učenici iz Year 9 imali su jedinstvenu priliku da spoje svoje veštine iz predmeta Art and Design i Robotike. Pod vođstvom nastavnice Lore i nastavnice Maje, učenici su imali zadatak da zamisle, osmisle i kreativno koncipiraju svoje robote. Da bi oživeli svoje vizije, koristili su aplikaciju Canva kako bi vizuelno predstavili koncepte svojih robota.

U okviru ovog zadatka, svaki učenik je morao da napravi vizuelnu prezentaciju svog robota i napiše kratak opis njegovih funkcija.

Interdisciplinarni časovi poput ovog su od ključnog značaja u današnjem obrazovanju jer omogućavaju učenicima da primene znanje iz više oblasti, podstičući dublje i sveobuhvatnije razumevanje predmeta. Kombinovanje kreativnosti i tehnologije ohrabruje učenike da razmišljaju kritički i inovativno, osposobljavajući ih za veštine koje su potrebne u budućnosti. Ovakvi časovi čine učenje zanimljivijim i pomažu učenicima da shvate kako mogu primeniti stečene veštine u stvarnom svetu