ErasmusSchool storiesTeach the Future

Predstavnici International Schoola sastali su se sa svojim projektnim partnerima početkom marta u Palermu radi utvrđivanja daljih koraka u okviru projekta Teach the Future. Cilj ovog društveno značajnog projekta je da implementira obrazovanje o klimatskim promenama i ekološko obrazovanje u tradicionalno obrazovanje u partnerskim zemljama – Belgiji, Italiji, Španiji, Srbiji, Grčkoj i Kipru.

Projekat: Teach the Future

Transnacionalni sastanak za unapređenje ekološkog projekta

Zorana Živanović, direktorka International Schoola, i Ana Vlašić, koja je na poziciji profesora fizike i pomoćnika direktora, sastale su se sa predstavnicima partnerskih organizacija na celodnevnom transnacionalnom sastanku, kako bi diskutovale o daljim koracima u procesu implementiranja ekoloških tema u obrazovanje mladih.

Naše predstavnice su u saradnji sa partnerima na projektu analizirale aktuelna istraživanja i shvatanja obrazovanja o klimatskim promenama u nacionalnim i internacionalnim nastavnim planovima i programima. Pored toga, svi učesnici ovog projekta su se dogovorili o sledećim fazama projekta, odnosno o tome kako da se inovativne nastavne metodologije primene u učionicama širom sveta.

Veoma je važno da se ovaj projekat dalje razvija i unapređuje, jer je značaj projekata koji se baziraju na društveno angažovanim temama poput ove nemerljiv. Škola ima odgovornost da kroz nastavni plan i program pruži sveobuhvatno obrazovanje deci, sa posebnim akcentom na društveno važne teme kao što su briga o ekologiji i podizanje njihove ekološke svesti, jer oni u budućnosti treba da budu nosioci pozitivnih promena u društvu.

Obrazovanje budućnosti u International Schoolu

International School motiviše svoje učenike da postanu odgovorni, savesni i proaktivni ljudi koji nastoje da iskoriste svoje kritičko razmišljanje i veštine rešavanja problema kako bi poboljšali svet koji ih okružuje. Zbog toga je u International Schoolu alociran prvi ishod ovog projekta – kreiranje formalnog izveštaja: „Učenje budućnosti – klima, građanstvo i digitalna nastava – nastavni plan i program i pedagoške smernice”.

Upoznavanjem sa najinovativnijim i najprogresivnijim obrazovnim praksama širom sveta i primenom najefikasnijih metodologija nastave, International School unapređuje obrazovanje i nastavni proces kako bi naši učenici imali jedinstveno internacionalno obrazovno iskustvo.