Učenici Year 12 i Year 13 koji pohađaju predmet Digital Media and Design, zajedno sa nastavnicima Lorom Mitić i Milićem Vukojičićem, posetili su Galeriju „Grafički kolektiv” i iskoristili priliku da pogledaju jedinstvenu izložbu deset „arthouse” video-igara čiji su autori iz Holandije, Nemačke, Južne Afrike, Francuske, Danske, Kanade i SAD. Izložba je deo programa „Playing Narratives”.

Jedinstvena prilika za upoznavanje sa novom dimenzijom video-igara

Ovo je izložba berlinskog festivala „A MAZE. / Berlin”, koji se fokusira na umetničke igre, kulturu igara i „razigranih” (playfull) medija. „A MAZE. / Berlin” predstavlja i slavi novi talas „arthouse” igara i virtuelne realnosti, kao i svu razigranu medijsku kulturu izvan mejnstrima.

Ovo je bila jedinstvena prilika da se učenici International Schoola upoznaju sa jednom novom dimenzijom video-igara koja nije okrenuta komercijalnom uspehu, već istraživanju granica kreativnosti i samog medija.