Učenici Year 12 i Year 13 su u sklopu kurikuluma predmeta Art & Design posetili Narodni muzej kako bi na taj način stekli širi uvid u umetnost kroz istoriju i uvideli veličinu u izrazu velikih umetnika koja nije tako lako uočljiva kada se dela prikazuju na ekranu ili fotografiji.

Tokom posete učenici su pravili skice delova postavke po svom izboru i o njima pisali beleške. Na taj način odgovarali su na pitanja o umetničkim elementima implementiranim u delu kako bi kasnije povezali svoja iskustva i zapažanja iz prve ruke i ličnog istraživanja sa onim iz sekundarnih izvora.

Predmet Art & Design učenicima približava kreativni proces, koji uključuje evidenciju istrage i istraživanje. Oni uče kako da prepoznaju i primene različite elemente i aspekte umetnosti. Poseta Narodnom muzeju je samo jedna u nizu poseta kulturnim ustanovama koje će za učenike organizovati International School.