School storiesSvetski dan mentalnog zdravlja

International School poklanja veliku pažnju dobrobiti svojih učenika i zaposlenih, te je obeležavanje Svetskog dana mentalnog zdravlja bilo očekivano. Učenici koji čine LINK KidZ & Youth Without Borders Community Club su zajedno sa Tatjanom Koluvijom, vođom kluba, celu nedelju posvetili podizanju svesti o problemima mentalnog zdravlja.

Svetski dan mentalnog zdravlja

Nedelja mentalnog zdravlja: ​​Kako prevazići strah od testova i ispita?

LINK kidZ & Youth WBCC svoje aktivnosti u International Schoolu započeo je projektom Nedelja mentalnog zdravlja: ​​Kako prevazići strah od testova i ispita?. Učenici su pripremili savete i materijale iz raznih izvora i predstavili ih učenicima programa Lower Secondary, kao i učenicima Year 10, koji će svoje prve testove imati u oktobru. Učenici-predavači su tokom cele nedelje posećivali određene časove i širili svest o ovoj temi među svojim školskim drugovima. Prezentacije su pripremljene na kreativan način kako bi bile dovoljno zanimljive učenicima i kako bi prenele željenu poruku.

Učenici su se potrudili da njihovi školski drugari vide da je mentalno zdravlje važno i da je to nešto o čemu treba da vodimo računa i na čemu treba da radimo. LINK kidZ & Youth WBCC će ambiciozno nastaviti svoje aktivnosti kroz podršku deci u nevolji i stvaranju pozitivnog uticaja na društvo i životnu sredinu.