U utorak su učenici International Schoola bili u poseti Institutu „Servantes”, koji se već dugo bavi očuvanjem španske kulture, istorije i jezika. Ovaj institut nalazi se u preko 80 različitih zemalja i u njima uspešno posluje.

Poseta Servantes Institutu

Duh Španije u Beogradu

U Institutu ih je dočekao Huan, Španac koji je zaposlen u biblioteci centra. On je razgovarao sa učenicima International Schoola, pitao ih da li vole da čitaju i koje su njihove čitalačke preferencije. U skladu sa tim, pokazao im je rafove na kojima mogu pronaći knjige u skladu sa svojim ukusom, a pomoću kojih istovremeno mogu i poboljšati jezičke sposobnosti kada je španski jezik u pitanju, budući da biblioteka obiluje udžbenicima i knjigama na ovom jeziku. Huan je takođe govorio o španskom filmu i režiserima, te je nakon toga pokazao i odeljak biblioteke u kome se nalazi španski za svačiji ukus.

Na kraju su svi učenici International Schoola i njihova nastavnica dobili poklon kao mali znak pažnje od Instituta.