School storiesTakmičenje

Učenici International Schoola Maša Mitić, Mia Van Doren, Uroš Jež i Luka Connolly učestvovali su na takmičenju „Wharton Global Youth” i među 1.000 timova iz 35 zemalja postigli neverovatan uspeh. Tim International Schoola preko onlajn platforme za učenike trgovao je akcijama, dok je u isto vreme učio kako da analizira trendove na tržištu deonica.

Wharton Global Youth

„Wharton Global Youth Program” koristi široke mogućnosti akademske zajednice škole „Wharton” sa Univerziteta u Pensilvaniji kako bi obrazovao, informisao i inspirisao učenike završnih godina srednjih škola da istraže poslovne prakse, analiziraju svetske izazove i preduzmu potrebne korake da postanu lideri sa ciljem da transformišu globalnu ekonomiju. Ove godine je konkurencija zabeležila značajan rast, kako u broju dobijenih konačnih izveštaja, tako i u broju zemalja učesnica.

Izveštaji projekata naših učenika premašili su očekivanja žirija, što im je omogućilo da dobiju važne sertifikate.

Izuzetno smo ponosni na trud naših učenika i njihova dostignuća i želimo im još uspeha u budućnosti!